Haber

Cihanbeyli Belediye Başkanı Kale ilçesi halkına teşekkür etti

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen ve 11 ili etkisi altına alan depremlerin ardından Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, ilçe halkına bölgeye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm Türkiye’de olduğu gibi Cihanbeyli’de de deprem bölgesine büyük bir yardım seferberliği yapıldığını söyledi.

Kaymakamlık ve belediye öncülüğünde bölgeye onlarca yardım tırının gönderildiğini belirten Kale, “Cihanbeyli bu zor dönemde büyük bir dayanışma örneği sergiledi. Felaketin ilk anından itibaren tüm hemşehrilerimiz seferber oldu. büyük bir emek ve fedakarlıkla vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için “Esnafımız, çiftçimiz, muhtarımız, çalışanımız olmak üzere herkes tırına sahip çıktı. Bu tırların deprem bölgesine taşınmasında kooperatiflerimizin ve nakliye esnafımızın büyük katkısını gördük. Yardımlarımızın bölgeye ulaşımını ücretsiz gerçekleştirdiler. Allah onlardan razı olsun. Yaralarımızı birlikte sarıyoruz.” dedi.

İlçeden yurt dışına çalışmaya giden gurbetçilerin deprem bölgesine gönderildiğini hatırlatan Kale, “Danimarka’da yaşayan hemşehrilerimizin deprem bölgesine yardım amacıyla düzenlediği toplantıya biz de telefonla katıldık. Gurbetçi kardeşlerimiz de iyileşmek için seferber oldu. Yaralarımız memnun olsun.” dedi.

Öte yandan Cihanbeyli Belediyesi’nin bölgeye yardım için gönderdiği ekiplerin Hatay ve Adıyaman’da çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu