Haber

Edirne’den bir kesit

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, Mekke’nin fethinin 1392. yıl dönümü münasebetiyle “Mekke’nin Fethi” programının düzenleneceğini bildirdi.

İriş yaptığı yazılı açıklamada, programın 31 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’de Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacağını bildirdi.

Edirnelileri programa davet eden İriş, şunları söyledi:

“İslam, rahmet ve merhamet medeniyetidir. Mekke’nin fethi, medeniyetin ve insan haklarının ne olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Çünkü Mekke bir savaş değil, gönüllere barışla açılan bir kapı olmuştur. Dolayısıyla Mekke’nin fethi, insanlığın fethi.

Anadolu Gençlik Derneği olarak yıllardır Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde ‘Mekke’nin Fethi’ programları düzenliyoruz. Klasik tarzda yürüttüğümüz bu programlarla Mekke’nin fethinin anlam ve heyecanını tüm halkımıza aktarmaya çalışıyoruz.”

“Tuning Fest” Keşan’da yapılacak

Keşan Motor Sporları Derneği Lideri Aykut Kocaman ve dernek üyeleri, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ziyarette 7 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenmesi planlanan “Akort Fest” etkinliği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Helvacıoğlu, ilçenin keyifli bir etkinliğe ev sahipliği yapacağını belirtti.

İlçede motor sporlarının geliştirilmesi için çalışmaların yapıldığını belirten Helvacıoğlu, şöyle konuştu:

“7 Mayıs 2023 tarihinde Keşan’da 500’den fazla araçla harika bir yuvaya ev sahipliği yapacağız. Motor sporları tutkunlarını ön plana çıkaracak Keşan Tuning Fest için planlarımızı yapıyoruz. Motor sporları için birlikte güzel şeyler yapacağız. sürüş keyfini daha güvenli ve keyifli alanlarda yaşamaları için yönetimimizin taleplerini alıyor, onların istekleri doğrultusunda yapacağımız planlamalar hakkında görüş ve önerilerimizi paylaşıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu